Czy pałka teleskopowa jest legalna?

W obecnych dość niespokojnych czasach samoobrona staje się nie tylko hasłem reklamowym dla różnego rodzaju szkół walki, ale przede wszystkim coraz częściej wykorzystywanym prawem do obrony swojego majątku, zdrowia i życia. Nic zatem dziwnego, że rynek zalany został różnego rodzaju środkami obronnymi, które w większości niestety nie zaliczają się do tych legalnych i dozwolonych. Jednym z najpopularniejszych środków obronnych jest pałka teleskopowa. Czy i ona również jest nielegalna?

Jak to wygląda?

Pałka teleskopowa swoją budowę i zasadę użycia czerpie całymi garściami z pałki policyjnej. Narzędzia, które wykorzystywane jest przez różnego rodzaju służy zarówno do samoobrony, jak również, a może przede wszystkim, do skutecznego obezwładniania agresywnych obywateli.
Pałka policyjna podobnie jak analizowana pałka teleskopowa, może być wykorzystywana zarówno jako narzędzie do uderzania, jak również dzięki swojemu uchwytowi, do obezwładniania i podduszania przeciwnika. Sposób jej użycia zależny jest tylko i wyłącznie od umiejętności i wyszkolenia.

Czy jest legalna?

Pałka teleskopowa jest legalna tylko wtedy, jeśli posiada odpowiednią budowę. Zabronione są takie pałki, które w swojej budowie zawierają elementy mogące służyć do zwiększania zadawanych obrażeń. Zaliczyć do tego można również bardzo popularną kulkę na szczycie pałki, która ewidentnie służy do zwiększenia mocy zadawanych ciosów.
Jeśli pałka przypomina zwykłą pałkę policyjną, czyli nie posiada żadnych dodatkowych elementów, jest w pełni legalnym środkiem do samoobrony.