Czy paralizator jest bezpieczny?

Wiele osób ma wątpliwości, czy noszony przez nich codziennie paralizator jest do końca bezpieczny. Co prawda posiada bardzo niepozorną formę, bo najczęściej jest to latarka z paralizatorem https://www.protarget.com.pl/product-pol-790-Latarka-paralizator-Police-1101-PLUS.html, lecz przecież generuje on z siebie ogromne napięcie. Czy jest to bezpieczne dla życia? W końcu nikt nie chce nikogo go pozbawić, a jedynie obronić się przed atakiem.

Jak to działa?

Paralizator to urządzenie, które generuje olbrzymie napięcie. Podanie tak wysokie napięcia powoduje paraliż mięśni i ośrodka nerwowego. Jest to oczywiście całkowicie odwracalne, ponieważ już po kilkunastu minutach obezwładnionemu zaczynają wracać wszystkie funkcje motoryczne. Jest to zatem idealny czas na to, aby uciec napastnikowi, lub też wezwać policję.
Powstaje jednak pytanie, czy nie ma to na pewno żadnego wpływu na życie? W końcu mowa tu o wysokim napięciu. Okazuje się, że nie ma żadnego, ponieważ to prąd stanowi niebezpieczeństwo, a on jest bardzo niewielki. Napięcie, nawet to bardzo wysokie, jest neutralne pod tym względem dla zdrowia.

Czy warto używać?

I choć jest to pytanie stricte pro forma, to jednak zadać je trzeba. Czy warto używać paralizatora? Zdecydowanie tak, ponieważ jest to narzędzie bardzo skuteczne, łatwe w użyciu, a przy tym bezpieczne dla zdrowia napastnika.
Dodatkowo takie wersje jak paralizator z latarką, są bardzo poręczne i bezproblemowo mieszczą się nawet w małej damskiej torebce lub męskiej kieszeni jeansów. Jest to urządzenie, które powinno być noszone tak samo automatycznie i powszechnie jak zegarki czy też telefonu komórkowe.