Czym jest pistolet maszynowy?

Z określeniem broń palna spotkała się zapewne większa część osób. Jednak czy ktoś kiedykolwiek zastanawiał się nad tym, jakie rodzaje broni palnej można wyróżnić na rynku? Warto wiedzieć o nich troszkę więcej.

Pistolet maszynowy

Jedną z broni, jaka jest bardzo często wykorzystywana jest popularny karabin maszynowy. Ta samoczynna broń palna, mimo swoich niewielkich rozmiarów, posiada ogromną moc. Pistolety maszynowe w większości przypadków wykorzystują amunicję o kalibrze do 20 mm. Oczywiście jest to w większości uzależnione od modela pistoletu. Warto też zaznaczyć, że takie pistolety maszynowe posiadają ogromną ilość zalet. Przede wszystkim należy do nich fakt, że są poręczne, lekkie i małych rozmiarów. To sprawia, że broń ta może stać się wręcz niewidoczna dla oka. Pistolety te potrafią wyeliminować cel, który znajduje się na 200 metrach od miejsca strzału (zobacz tutaj). Zadziwiająca jest także siła odrzutu takiego pistoletu. Warto zatem wspomnieć troszkę o historii ich powstania.

Pierwsze pistolety maszynowe

Historia podaje, że pierwszy pistolet maszynowy został skonstruowany przez niemieckich wynalazców pod koniec I wojny światowej. Nosił on nazwę MP 18. Jednak nie stał się bardzo popularny, gdyż wojna dość szybko dobiegła końca od momentu wprowadzenia do armii tej maszyny. Karabiny te powstawały także we Włoszech czy w Hiszpanii. Ich ogromną zaletą było to, że żołnierze nie musieli dźwigać ciężkich maszyn, tylko małe pistolety. Obecnie w wielu sklepach spotkać można wiele ciekawych modeli.

Pistolety maszynowe są obecnie również wykorzystywane, na przykład w policji. Jednak posiadanie takiego sprzętu wiąże się z odpowiednimi pozwoleniami, które uprawniają do korzystania z tej broni palnej. Jest to także dość drogi sprzęt, dlatego decydując się na zakup dobrze jest nastawić się na spory koszt finansowy.