Google taktyczne – 5 rekomendacji dla najlepszego wyboru

Powszechnie uważa się, że tylko wojskowi i myśliwi noszą gogle taktyczne, ale jest to błędne przekonanie. Wzrok jest jednym z najważniejszych i najbardziej niechronionych zmysłów. Chcesz mieć 100% pewność, że Twoje oczy są chronione, np. podczas jazdy rowerem po drobnym żwirze, prac budowlanych, rąbania drewna, gry w airsoft.  Oczekiwanie na trwałość okularów przeciwsłonecznych i ochronnych okularów roboczych jest oszukiwaniem samego siebie. Ich zadaniem jest ochrona oczu przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, pyłu, odbijającego się kożucha, drobnych wiórów. Najlepszym rozwiązaniem chroniącym oczy przed wszelkimi czynnikami zewnętrznymi są okulary taktyczne.

Rodzaje okularów taktycznych

Okulary dzielą się na 2 rodzaje: otwarte i zamknięte (maski).

Okulary otwarte są odpowiednie do codziennego noszenia, mają bardzo podobną konstrukcję do zwykłych okularów przeciwsłonecznych, różnią się szerokimi soczewkami, które są rozszerzone w kierunku skroni dla bocznej ochrony oczu. Niektóre modele wyposażone są w miękką wyjmowaną wkładkę – uszczelkę umożliwiającą pełne dopasowanie okularów do twarzy.

Zamknięte mają zazwyczaj pojedynczą soczewkę z ramką, która ściśle przylega do twarzy. Ten typ okularów jest utrzymywany na miejscu przez szeroki regulowany pasek.

Jak wybrać odpowiednie google taktyczne?

  • Przede wszystkim, nie należy oszczędzać pieniędzy i kupować podróbki lub tanie chińskie analogi.
  • Często kupujący rozumieją oznaczenie „Z87” na ramce lub soczewce jako dowód, że google są taktyczne i mogą wytrzymać duże obciążenia udarowe. Oznaczenia takie jak „Z87” lub „Z87+” wskazują, że okulary te są zgodne z normami ANSI Z87.1-2003 High Impact oraz ANSI/ISEA Z87.1-2010. Mówiąc prościej, są to okulary przeznaczone do pracy w środowisku przemysłowym i dlatego mają niższą odporność na uderzenia.
  • Jeśli planujesz używać okularów taktycznych jako przeciwsłonecznych, zwróć uwagę na poziom ochrony przed promieniowaniem ultrafioletowym, w tym celu stosują oznaczenia: UV-A, UV-B, UV-C.
  • W większości przypadków soczewki posiadają specjalną powłokę, która zapobiega zarysowaniom i przedłuża ich trwałość, ale jeśli na opakowaniu nie znajdziesz słowa Hard coating (T-shell coating), koniecznie wyjaśnij tę kwestię ze sprzedawcą.
  • Zwróć uwagę na klasę optyki, to wpływa na jakość twojego widzenia.

Więcej na https://www.taiwangun.com/pl/okulary-taktyczne