Idealny prezent dla survivalowca

Szukasz idealnego sprzętu na wyprawę survivalową? A może chcesz sprawić wyjątkowy prezent osobie, która jest podróżnikiem i kocha przygody? Bardzo dobrze trafiłeś. Podpowiemy, co warto kupić fanatykom spania pod gołym niebem.

Trafiony gadżet

Każdy survivalowiec, outdoorowiec czy fan off rodów powinien posiadać na szyi dobrą, sprawdzoną i niezawodną lornetkę. To podstawa każdej wyprawy, by dostrzegać zjawiska, które dzieją się w oddali, obserwować dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku lub wychwycić z oddali zbliżające się zagrożenie. To niezwykle trafiony gadżet, który zawsze wypada podarować komuś w prezencie lub samemu kupić sobie bez okazji.

lornetka marki Bushnell

Gdzie kupić taki sprzęt?

W profesjonalne sprzęty warto zaopatrywać się wyłącznie w fachowych sklepach turystycznych lub ze sprzętem survivalowym. Taka jak te lornetka może okazać się dość drogim wydatkiem, dlatego warto taki zakup skonsultować np. ze sprzedawcą, który podpowie nam, jaki sprzęt będzie najodpowiedniejszy i spełni nasze oczekiwania.

Ceny

Profesjonalna i oryginalna lornetka to wydatek rzędu ok. 300 – 800 zł. Warto zwrócić uwagę na jej parametry oraz np. ciężar. Takie właściwości jak np. powiększenie, średnica obiektywów, pryzmaty, pole widzenia czy rozdzielczość mają ogromne znaczenie w terenie. W komplecie do lornetek powinien dołączony być standardowo futerał, pasek oraz ściereczka do szkieł. Można zaopatrzyć się w bardziej urozmaicony sprzęt, np. w lornetkę z noktowizorem lub dalmierzem. Jednak jest to wydatek od 1500 zł do nawet 3000 zł.