Jak wybrać paralizator?

Narzędzia służące do samoobrony muszą spełniać szereg cech i funkcji, które są niezbędne do ich prawidłowego ale przede wszystkim skutecznego działania. Posługując się takim urządzeniem musimy być w 100% go pewni. Tego, że zadziała i że nas nie zawiedzie, ponieważ od niego zależeć będzie nasze zdrowie, a może nawet i życie.

Co jest ważne w wyborze?

Jednym z najskuteczniejszych przyrządów służących do samoobrony jest paralizator. Dzięki niemu możliwe jest przede wszystkim skuteczne zatrzymanie napastnika ale również jego unieruchomienie na dłuższy czas. Możliwe jest to dzięki bardzo wysokiemu napięciu, które generowane jest przez znajdujące się w nim akumulatory.
Aby używanie takiego paralizatora było bezpieczne i skuteczne, musi on być przede wszystkim niezawodny i niewielkich rozmiarów. O ile niezawodność ciężko jest zmierzyć, to już rozmiary jak najbardziej.
Powinien swoimi rozmiarami nie przekraczać 2 paczek papierosów. Zagwarantuje to możliwość swobodnego noszenia w kieszeni lub torebce.

Dodatkowe funkcje

Bardzo często paralizatory wyposażone są w dodatkowe funkcje np. w latarkę. Można myśleć, że jest to zwykły gadżet, jednak w przypadku awarii zawsze można w takiej sytuacji skorzystać z rozmiarów i kształtu urządzenia i wykorzystać je chociażby jako pałkę.
Umiejętne operowanie nią wymaga co prawda stosownego treningu, jednak to już od nas zależy, czy chcemy być bardziej, czy mniej bezpieczni.