Jakie są największe zalety łuków bloczkowych?

Łuki bloczkowe – https://ostry-sklep.pl/luki-bloczkowe mają bardzo wiele zalet, dlatego też w dzisiejszych czasach coraz częściej zastępują łuki tradycyjne. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą poznać największe zalety łuków bloczkowych i dowiedzieć się jednocześnie, dlaczego warto właśnie na nie postawić.

Jakie są zalety łuków bloczkowych?

Podczas naciągania cięciwy w łuku bloczkowym, jego ramiona są przyciąganie bezpośrednio do siebie. W tradycyjnych łukach albo w łukach refleksyjnych ramiona odginają się z kolej w kierunku cięciwy łuku. To właśnie dzięki takiej różnicy możliwe jest tworzenie pionowych łuków bloczkowych. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że łucznicy podczas oddawania strzału mogą zminimalizować do zera powstałe wibracje po puszczeniu strzały. Łuk bloczkowy charakteryzuje się doskonałą odpornością na wilgotność i zmiany temperatur, dzięki czemu można oddawać celniejsze strzały w trudniejszych warunkach. Jest to doskonała propozycja dla tych łuczników, którzy w pierwszej kolejności cenią sobie powtarzalność strzałów.

młodzieżowy łuk bloczkowy

Co warto wiedzieć?

Łuk bloczkowy bardzo często zawiera specjalny system bloczków, który ma krążki pokryte dodatkową gumą. Bloczki te pracują jako ograniczniki naciągu, które można dowolnie regulować. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że każdy łucznik może w kilka minut ustawić idealną długość naciągu. Każdy kolejny strzał będzie miał powtarzalną siłę i identyczną długość naciągu. Godna uwagi jest także specjalna konstrukcja mimośrodów, która bardzo pozytywnie wpływa na przyśpieszenie strzału. Łuk bloczkowy to doskonały wybór przede wszystkim dla początkujących łuczników.