Kamizelki taktyczne

kamizelki taktyczne

Wtedy kiedy trzeba wziąć ze sobą dużo ekwipunku, który powinien być zawsze pod ręką, ciężko jest sprawnie używać przedmiotów wyciąganych z plecaka lub chowanych po kieszeniach spodni. Po to, aby osprzęt mógł być sprawnie wyciągany i chowany, zakupuje się specjalne kamizelki taktyczne.

Istnieje wiele rodzajów kamizelek taktycznych

kamizelki taktyczne

Najczęściej jednak rozróżnia się kamizelki taktyczne na te, które są modularne lub niemodularne. Pierwszy rodzaj, czyli kamizelki modularne umożliwiają użytkownikowi personalizacje ładownic. Dzięki temu możliwe jest rozmieszczenie ładownic w dowolnym ułożeniu. Nie jest to możliwe w przypadku kamizelek niemodularnych, w tym wypadku ładownice są na stałe ułożone.

Najpopularniejsze rodzaje

Najpopularniejszym rodzajem kamizelek są tzw. Chest rig, czyli kamizelka, która opiera się połączeniu przedniego panelu z szelkami oraz pasami, które zapinane są klamrami. Dzięki temu, że cały front kamizelki jest szerokim panelem o różniej wysokości, możliwe jest łatwe korzystanie z ładownic oraz innych kieszeni. Plecy natomiast są odkryte, dzięki temu lepiej jest oddychać użytkownikowi.
Drugim typem kamizelek taktycznych są plate carrier. Tego typu kamizelka jest również kuloodporna, ponieważ umożliwia wsadzenie w nią wkładu balistycznego. Tego typu kamizelka ma za zadanie chronić najważniejsze organy przed postrzałem. Niestety tego typu kamizelkę należy zapinać klamrami, co może skutkować, tym, że komfort noszenia takiej kamizelki jest niższy niż w przypadku chest rig. Przed zakupem kamizelki taktycznej należy rozważyć to, w jakim celu będzie ona używana. Warto jest dokonać przemyślanego zakupu.