Pistolet na gumowe kule – czym jest i kto może go mieć?

Pistolet na gumowe kule to dobre rozwiązanie dla tych, którzy poszukują skutecznego środka do samoobrony lub chcą poćwiczyć celność. Aby kupić i użytkować taką broń nie trzeba uzyskać żadnego zezwolenia. Jest tania, poręczna i bezpieczna.

Broń na gumowe kule do samoobrony

Pistolety na kule gumowe do złudzenia przypominają ostrą broń, dlatego stanowią doskonałe narzędzie do samoobrony. Często sam widok pistoletu wystarczy, by odstraszyć napastnika. Strzał nie powoduje trwałych uszkodzeń ciała, lecz wywołuje ból, nawet przez grube ubranie, i skutkuje powstaniem sporych sińców czy krwiaków. Strzał w twarz, a szczególnie w oko, może jednak wyrządzić sporą krzywdę.

Z pistoletów na kule gumowe można strzelać również pociskami pieprzowymi. Działają one podobnie jak spraye z gazem pieprzowym, tyletyle że dają możliwość oszołomienia napastnika z większej odległości.

Aby skutecznie bronić się z pomocą pistoletu na kulki, należy regularnie trenować celność. Broni takiej można używać poza strzelnicą. Ogólnie dostępne są tarcze strzelnicze oraz inne akcesoria wspomagające treningi.

Pistolet na gumowe kule – dostępność w Polsce

Pistolety na kulki gumowe można kupić nie posiadając żadnego zezwolenia. Nie trzeba ich również rejestrować. Kupić taką broń może w Polsce każda pełnoletnia osoba. Broń na gumowe kule można kupić w sklepach stacjonarnych lub internetowych – z militariami, sprzętem do samoobrony oraz na popularnych portalach aukcyjnych. Klient może wybierać spośród szerokiej palety produktów – dostępne są pistolety, rewolwery i strzelby. Taka broń nie należy do drogich – cena to kilkaset złotych, w zależności od typu broni, modelu czy producenta.