Wyposażenie ASG – co warto mieć

Oprócz repliki w ASG niezbędne jest też dodatkowe wyposażenie. Doświadczeni gracze mają go bardzo dużo, części z zakupionych przez siebie sprzętów nie używają, ale nowi niedoświadczeni gracze często nie wiedzą w co, warto się wyposażyć. W naszym tekście postaramy się podać kilka wskazówek związanych z wyposażeniem w ASG.

Okulary i maska — ochrona przede wszystkim

Dobra ochrona oczu to podstawa, bez której nie powinniśmy uczestniczyć w rozgrywkach ASG. Postrzał w okolice oka może nieść za sobą bardzo przykre konsekwencje łącznie z utratą wzroku. Ochroną przed tym niebezpieczeństwem są atestowane okulary albo gogle. Pamiętajmy o tym, aby wybierać modele, które spełniają odpowiednie normy, związane z ochroną przed uderzeniem. Na ochronie oczu w airsofcie nie warto oszczędzać. Bezpieczeństwo podczas rozgrywki jest zdecydowanie najważniejsze.

Jeśli chodzi o ochronę twarzy, najlepszym rozwiązaniem wydaje się maska typu stalker. Jej siateczkowa konstrukcja chroni newralgiczne miejsca takie jak jama ustna czy nos, a jednocześnie zapewnia swobodną cyrkulację powietrza. Maska typu stalker nie koliduje też z okularami lub goglami, przez co możemy ochronić, prawie że całą powierzchnię naszej twarzy przed niechcianym kontaktem. Niektórzy gracze nie stosują masek, bo twierdzą, że nie są one dla nich wygodne, jednak naszym zdaniem lepiej jest postawić na bezpieczeństwo.

Pas taktyczny — alternatywa dla kamizelki?

Wielu graczy ASG ceni sobie uniwersalność i swobodę konfiguracji, jaką zapewnia pas taktyczny, zwłaszcza ten wyposażony w system MOLLE. Do pasa taktycznego za pomocą systemu MOLLE możemy przymocować na przykład ładownice na magazynki, torbę zrzutową albo apteczkę. Stosowanie pasa taktycznego z wyżej wymienionym wyposażeniem znacznie usprawnia proces wymiany magazynka, przez co skraca czas, przez który nie jesteśmy w stanie prowadzić wymiany ogniowej. W porównaniu z kamizelką taktyczną wszystkie ładownice znajdują się w okolicy bioder, a nie brzucha lub klatki piersiowej, przez co łatwiej jest się również poruszać blisko ziemi np. podczas czołgania.

Więcej pasów na stronie www – zapraszamy.