Pałeczki, emitujące światło chemiczne mogą uratować życie

światło chemiczne

Świecące pałeczki, znajdują szerokie zastosowanie w turystyce, rozrywce i survivalu, ponieważ świecą, wykorzystując zjawisko emisji światła chemicznego na skutek reakcji wewnątrz pałeczki.

Jak działa świecąca pałeczka?

Pałeczka to plastikowa rurka, która w środku zawiera trzy elementy. Szklaną ampułkę zawierającą nadtlenek wodoru w roztworze. W środku znajduje się także roztwór substancji reduktora, najczęściej są to estry kwasu szczawiowego, oraz barwnik. Aby uzyskać emisję światła chemicznego, należy połamać Stick, mieszając w ten sposób roztwory i uzyskać efekt emisji. Reakcja zachodząca w środku wyzwala energię tylko i wyłącznie w formie światła widzialnego. Różne rodzaje pałeczek z światłem chemicznym znajdziesz na https://www.hobby4men.com/latarki-i-oswietlenie/swiatlo-chemiczne.html.

światło chemiczne

Gdzie znajdą zastosowanie świecące pałeczki?

Świecące Glow Stick’y emitują światło chemiczne w warunkach nocnych, widzialne na dużą odległość. Pomaga to służbom ratowniczym górskim na szybkie dotarcie do ofiar wędrówek górskich. Emitery wykorzystuje się także, jako źródło oświetlenie na wyprawach związanych z survivalem oraz szkołą przetrwania. W trudnych warunkach polowych pałeczki świecące wytwarzają światło bez poboru prądu elektrycznego. W związku z powyższym są niezawodne. Umożliwiają oznaczenie osób i miejsc w trudnym terenie, a także uzupełniają i pozwalają oszczędzać zużycie latarki czołowej. Umożliwiają przeczytanie mapy oraz orientację w przestrzeni.
Pałeczka jest trudna do uszkodzenia, ciężko ją przeciąć, ponieważ jest twarda a do tego bardzo elastyczna. Można ją zamontować na ręce, nodze lub plecaku. Światło chemiczne jest w pełni bezpieczne w użytkowaniu oraz stanowi niezawodną poprawę widoczności użytkownika.