Dlaczego kalosze myśliwskie są tak popularne na polowaniach?

Z pewnością każdy z nas przynajmniej raz w życiu widział myśliwego. I choć mogli oni posiadać inny strój, używać innego rodzaju broni, a także korzystać z zupełnie innych akcesoriów ułatwiających polowanie, to jednak każdy z nich miał jedną wspólną cechę. Wszyscy oni korzystali z tego samego obuwia, czyli z myśliwskich kaloszy. Dlaczego właśnie takie kalosze są najpopularniejszym obuwiem dla myśliwych?

Charakterystyka warunków pracy

Każdy, kto był choć raz na polowaniu, ten wie, jak bardzo trudne są w trakcie takiej czynności warunki. W każdej chwili temperatura może bardzo się obniżyć lub wzrosnąć, a wokoło pełno jest wody i wilgoci, która bardzo negatywnie wpływa na źle osłonięte stopy. Dodać do tego jeszcze należy fakt, że w każdej chwili do buta dostać się może owad, lub zwyczajna gałązka, która niezwykle uporczywie będzie drażniła stopę, co jak wiadomo jest bardzo niewskazane podczas polowania.

Charakterystyka myśliwskich kaloszy

Jak zatem widać kalosze myśliwskie nie są tu przypadkowym elementem ubioru. Jako jeden z niewielu rodzai obuwia są w stanie zabezpieczyć stopę przed tymi wszystkimi zagrożeniami. Dzięki dobremu materiałowi i znajdującemu się wewnątrz ociepleniu stanowią idealną barierę dla wilgoci i zimna, a także pozwalają w bardzo komfortowy sposób oddychać skórze w razie wystąpienia podwyższenia temperatury. Dodatkowo dzięki wysokiemu kołnierzowi zabezpieczają stopę przed dostaniem się do wnętra obuwia jakiegokolwiek niechcianego elementu.