Ochrona przed napastnikiem

Świat się zmienia niezwykle dynamicznie. Niestety w większości przypadków na niekorzyść zwykłego człowieka. Trudno na przykład wyobrazić dziś sobie wyjście na miasto w środku nocy w pewnych dzielnicach. Z góry można założyć, że kogoś kto się o to pokusi czeka przynajmniej jedna nieprzyjemna sytuacja o charakterze przemocy lub rabunku.

Nowe czasy, nowe narzędzia

Aby móc bezpieczne przemierzać miejskie ulice bez ryzyka doznania krzywdy i utraty części majątku, konieczne jest wyposażenie się w specjalne narzędzia umożliwiające odparcie ewentualnego ataku lub tez przynajmniej chwilową pacyfikacje napastnika. Doskonale w tym celu spisują się pojemniki z gazem pieprzowym.
Gaz pieprzowy sprzedawany jest w formie bardzo wygodnych w użyciu i poręcznych w przenoszeniu pojemników, które po zwolnieniu blokady i wystrzeleniu w napastnika strumienia gazu, powodują porażenia i jego całkowitą neutralizację.
Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie posiadają ani umiejętności ani warunków fizycznych do odparcia ewentualnego ataku.
Gaz pieprzowy umożliwia ochronę z dystansu, a dodatkowo daje co najmniej kilkanaście minut na wezwanie pomocy lub ucieczkę.
Czy taki gaz ma jakieś wady? Jeśli by szukać na siłę można doczepić się konieczności dość precyzyjnego skierowania gazu w oczy napastnika, jednak wystarczy kilka prób w czasie treningu, aby umiejętność tę poprawnie wytrenować i opanować do odpowiedniego poziomu.