Rodzaje replik ASG

Repliki gazowe

Broń gazowa strzela dzięki umieszonemu w jej zbiorniku gazie. Kulka wchodzi w ruch przez rozprężenie gazu. Cechą charakterystyczną takiego rozwiązania jest to, że strzały nigdy nie będą identyczne, ponieważ w każdym warunkach gaz działa inaczej oraz z każdy strzałem go ubywa przez kulki osiągają mniejszą energię przy wystrzale.

Wadą takiego rozwiązania jest fakt, że syfon w pewnych momentach może przymarzać. Spowoduje to utratę całego gazu przy jednym strzale. Pewne modele pistoletów ASG w niskich temperaturach mogą najzwyczajniej przestać działać dopóki się nie ociepli. Kolejnym mankamentem może się okazać kupno gazu, który wprawdzie nie jest drogi, lecz aby czerpać ekscytację z zabawy potrzebujemy go naprawdę duże ilości. 

Elektryczne ASG

Obecnie jest to sprzęt bardzo popularny. Wybierają go zarówno doświadczeni, jak i początkujący. Kulki wystrzeliwane są przez sprężynę, która naciągana jest przez silnik elektryczny. Repliki wykonane w tej technologii zapewniają spory zasięg, stały ostrzał, dużą moc, a każdy strzał oddają z taką samą mocą. Jest to idealne rozwiązanie dla osób planujących rozbudowę swojego sprzętu, ponieważ nie ma w tym przypadku pojemnika z gazem, który odbiera sporo miejsca. 

Mechanizm sprężynowy

To najprostszy sprzęt ASG, ponieważ sprężyna naciągana jest ręcznie, a całość składa się ze sprężyny, tłoka i cylindra. To rozwiązanie jest z pewnością niezawodne, jednak nie każdy może uznać tą zaletę jako powód do kupna.

Podsumowanie

Jednoznacznie można stwierdzić, że repliki elektryczne wydają się najlepszym wyborem. Warto jednak pamiętać, że są to również sprzęty droższe w naprawie od pozostałych. Wydawać by się mogło, że najmniej popularnym typem jest pistolet gazowy, jednak i on znajduje swoich zwolenników. Każdy wybierze co innego, a wybór powinien zostać dostosowany do naszego budżetu przeznaczonego na to hobby.